Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Yönetimi

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Yönetimi sistemini daha güvenilir ve ulaşılabilir olabilmesi açısından bulut tabanlı bir altyapı üzerinde çalışmaktadır

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Yönetimi nedir?

Gelişen teknolojilerle birlikte Elektrikli araçlar daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebeple şarj istasyonu ihtiyacı tüm dünyada artmaya başlamıştır. Elektrikli araç şarj istasyonları için güvenilir, rekabetçi ve sağlam bir servis verme ihtiyacı doğmuştur. 

Bu bağlamda KoçDigital olarak müşterilerimizin Şarj Noktası Operatörü (Charge Point Operator – CPO) olabilmesi için elektrikli araç şarj istasyonu yönetimi işlemlerinin yapılabilmesi amacı ile gerekli geliştirmelerin yapılarak, şarj istasyonlarının yönetimi ve son kullanıcıların mobil cihazları ile şarj işlemini başlatması ve sonlandırmasını sağlayacak bir sistem ihtiyacını karşılamayı amaçlıyoruz. 

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Yönetimi sistemini daha güvenilir ve ulaşılabilir olabilmesi açısından bulut tabanlı bir altyapı üzerinde çalışmaktadır. Sistemin son kullanıcı müşterilerinin tüm taleplerini kapsayacak bir platform olarak geliştirilmesi amaçlanmıştır. 
Tanıtım Broşürünü İndir

Özellikleri

Son kullanıcılar için mobil uygulama (IOS ve Android)
Şarj İstasyonu yönetim portalı
Altyapı Platformu – Şarj cihazı bağlantısı ve cihaz operasyonları yönetimi

Faydalar

Şarj istasyonu Operatörü olacak müşteriler için bu sistem;

01
Sistem bir platform olarak sunulduğundan müşteri kaynaklarının çoğunu piyasa oluşturmak üzerine konsantre olabilmelerini sağlıyor
02
Sistemin standartlaşmış bulut tabanlı alt yapılar üzerinde geliştirilmesi sebebi ile Piyasaya sürülme ve güncellenme zamanları kısalıyor.
03
Esnek maliyet modeline dayalı kullanım ve bu nedenle normalde üretilen gelirlerle uyumlu bir maliyetlendirme sağlanıyor.
04
Tüm son kullanıcı müşteri yaşam döngüsünü destekleyen küresel ve ölçeklenebilir bir platform sağlanıyor.
05
Pazardaki talep ve rekabete ayak uydurabilmek için sürekli geliştirme teknolojileri uygulanıyor.
06
Müşterilerin bu yeni teknolojilerle birlikte yapması gereken organizasyonel değişiklikler ve dijital hizmet sağlayıcısı olma yolunda rehberlik ediliyor.
07
Sürekli değişen bulut teknoloji özelliklerinin yanı sıra ekosistemdeki küresel öngörülere dayalı inovasyonda ilham ve ortalık sağlanıyor.

 

08
Şarj İstasyonu Operatör hizmetleri platformuna destek verilerek müşterinin ana faaliyetlerine odaklanması sağlanıyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

KoçDigital'in kurumlara değer yaratan çözümleri ile tanışın!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ile izin vermiş olmanız halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz. Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz: ırk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler, biyometrik ve genetik veriler.

KoçDigital yeni web sitemizi beğendiniz mi?

* Bizi 1 (en az) ile 10 (en çok) arasında değerlendirebilirsiniz.