"Sizi arayabilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz."

İş Sağlığı ve Güvenliği Çözümleri

Video Analitik Çözümü ile iş sağlığı ve güvenliği önemli ölçüde arttırılmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Çözümleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Problemleri: İş kazaları genellikle çalışma ortamı koşullarından, yönetim hatalarından, zamanında ve yeterli bakım yapılmamasından, insan faktörlerinin göz ardı edilmesinden, yeterli ve uygun eğitim verilmemesinden, denetim eksikliğinden veya bu etkenlerin birkaçı ya da tamamının birbiri ile etkileşmemesi sonucu ortaya çıkar. Ancak, iş kazalarının oluşmasına neden olan etkenlerin tümü temel iki etkene indirgenebilir. Bunlar işyerlerindeki güvensiz durumlar ile çalışanların yaptığı güvensiz davranışlardır.

Bu iş kazalarının yaklaşık %41’i sanayi (üretim alanları, depolama, yükleme, bakım onarım atölyeleri) alanlarında oluşur ve maalesef her 220 iş kazasından 1’i ölümle sonuçlanır.1 Ve bu iş kazalarının büyük bir çoğunluğu gerekli tedbirler alındığında önlenebilir veya hızlı müdahale edildiğinde kayıpların çok daha azalacağı şekilde yönetilebilir.

Kazaları azaltmak ve daha güvenli bir iş ortamı sağlamak için gerekli iş akışlarını ve prosedürlerini oluşturmak ve eğitim vermek etkin olmakla birlikte, artık gelişen teknolojinin iş alanlarına adapte edilmesiyle çok daha farklı yöntemlerle ve daha etkin bir şekilde iş sağlığı ve kurum güvenliği sağlamak mümkün.

Çözüm

Video Analitik Çözümümüz, video içeriğini gerçek zamanlı olarak analiz ederek kazaları önlemek için ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak için kameralara yapay zekâ ekliyor. Bu sayede güvenlik kameraları artık şirketler için ek görevler üstlenerek koruyucu ekipman takibini yapabiliyor, kazaları daha erken haber vererek gerekli ekiplerin olay yerine ulaşmasını hızlandırabiliyor veya daha kaza oluşmadan tahmin algoritmaları ile çalışanları öncesinde uyarabiliyor.

Covid-19’da olduğu gibi salgın hastalıklar özelinde sosyal mesafe, maske takma kontrolü ve kalabalık analizi gibi özellikleri sayesinde video analitik uygulaması salgının etkisinin azaltılmasını sağlıyor. Tüm senaryolar için anlık uyarılar vererek kullanıcıları görsel, sesli veya SMS, e-mail gibi bildirimlerle anlık olarak ikaz edebiliyor.

Özellikleri

01Tespit Etme

  • Kişisel koruyucu ekipman kullanımı (baret, bot, eldiven, zincir vb.), sosyal mesafe kontrolü, alan ihlali, bırakılmış obje tespiti, yangın/duman tespiti

02Tanıma

  • yüz tanıma, plaka tanıma

03Analiz

  • Kişi sayma, demografik analiz, kalabalık kontrolü, sıcaklık haritası

04İzleme

  • yaya yolu ihlali kontrolü, trafik yön analizi, merdivenlerde trabzan kullanımı, akış yönü kontrolü, kişi-araç hareket etkileşimi

05Çoklu Sunucu Desteği

  • Artan iş yüküyle birlikte analitik sunucu sayının arttırılması ve iş yükünün dağıtılması ile yüksek ölçeklenebilirlik

06Dashboard ile özet görünüm

  • Günlük, aylık, bölge bazlı ve ihlal tiplerine göre analizleri tek ekrandan özet olarak takip etme imkânı

07Kameraya çoklu senaryo tanımlama desteği

  • Aynı ip kamera üerinde hem covid senaryoları hem de farklı iş sağlığı güvenliği senaryoları paralel olarak çalıştırılabilir

08Alarm tipleri

  • Ekran üzerinden görsel animasyonlu uyarı, hoparlör veya siren ile sesli uyarı, ışıklı uyarı veya SMS/e-mail ile bildirim seçenekleri

Faydalar

İş kazalarını önlemekte daha etkin olmak

  • Anlık alarmlar ve erken alınan önlemler sayesinde iş kazalarının önüne geçilir veya daha hızlı aksiyon alınması sağlanır.

Zamandan tasarruf

  • Birden çok kişinin yüzlerce kameraya sürekli bakarak yapacağı analizleri video analitik ürünü otomatik olarak ve 7x24 yapabilir.

Daha iyi izleme sistemi

  • Güvenlik sisteminize entegre olarak yapay zeka ile daha etkin bir şekilde ihlallerin tespit edilmesi sağlanır, yanlış alarmların önüne geçilir.

Mevcut kamera yatırımının kullanılması

  Mevcut cctv sisteminize bağlı kameralar üzerinden analiz yapılarak ek yatırım gerektirmez.

KoçDigital ürünleriyle uyum ve kolay entegrasyon (Platform360):

  • Tüm KoçDigital ürünleri özelinde aynı altyapılar kullanıldığı için hızlı ve kolay entegrasyon sağlanır. Örnek olarak IoT verisi ile video analitik verisi birleştirilerek daha farklı kazanımlar sağlanabilir.

Pixage ile entegrasyon

  • Alarm yönetimi Pixage ekranları ile direk entegrasyon kurularak istenilen ekran üzerinden gerekli bilgilerin gösterilmesi sağlanır.

Sizi arayabilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

KoçDigital'in kurumlara değer yaratan çözümleri ile tanışın!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ile izin vermiş olmanız halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz. Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz: ırk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler, biyometrik ve genetik veriler.

KoçDigital web sitemizi beğendiniz mi?

* Bizi 1 (en az) ile 10 (en çok) arasında değerlendirebilirsiniz.